Ładowanie Wydarzenia
To wydarzenie minęło.

Czujesz się czasem niezrozumiana / niezrozumiany i mimo najszczerszych chęci zamiast się dogadać, znowu wpadasz w jakiś konflikt albo nieporozumienie z rodziną i przyjaciółmi albo ze współpracownikami?

Zapraszam na cykl warsztatów o empatycznej komunikacji. Warsztaty będą oparte o NVC (nonviolent communication), czyli metodę komunikacji stworzoną przez Marshalla Rosenberga, której intencją jest zbliżanie się do kontaktu z innymi i kontaktu z samym sobą.

Będziemy szukać takich metod komunikacji, które będą zamieniać frustrację w relacjach na zrozumienie. Przez te 8 tygodni będziesz miał / miała okazję sprawdzać, testować, odkrywać takie sposoby porozumiewania się, które są wspierające i karmiące i co najważniejsze – które budują kontakt.

Warsztaty będą praktyczne. Oprócz teorii zaproszę Was do ćwiczeń w parach, trójkach i w większych grupkach, dzięki którym będziecie mogli doświadczać, odkrywać siebie, testować nowe umiejętności. Stworzę taką przestrzeń, w której bezpiecznie będzie mogli eksperymentować i dawać sobie prawo do błędów.

Na niektórych etapach tej wyprawy będę Waszym przewodnikiem, na innych wspierającym towarzyszem. Będziemy wspólnie szukać takich metod wyrażania siebie i komunikacji, które zbliżają nas do siebie samych i do innych osób.

Jeśli zależy Ci na autentyczności, szczerości i budowaniu wpierających, bliskich relacji, ten cykl warsztatów jest dla Ciebie :-)

Cykl składa się z czterech 3-godzinnych warsztatów, z których każdy będzie poświęcony innym tematom:

Spotkanie 1 – 30 października, godz. 18-21

Punkt wyjścia i mapa naszej wspólnej podróży
Poznajemy się
Podstawowe założenia NVC
Potrzeby, strategie, wartości
O czym mówią ludzie, czyli tłumaczenie komunikatów na język potrzeb

Spotkanie 2 – 13 listopada, godz. 18-21

Uczucia i emocje jako dzieci potrzeb
Co mówi do mnie moje ciało?
Granice i asertywność – czyli czemu mówię tak, a czemu mówię nie?

Spotkanie 3 – 27 listopada, godz. 18-21

Język ocen i język faktów, czyli dlaczego najczęściej nie możemy się porozumieć
Blokady komunikacyjne – „parszywa dwunastka”
Język żyrafy i język szakala
Empatia dla siebie

Spotkanie 4 – 11 grudnia, godz. 18-21

Prośby – jak je wyrażać?
Kiedy nie mam ochoty spełniać czyjejś prośby?
Wdzięczność jako najtańszy bilet do szczęścia
Świętowanie i opłakiwanie
Podsumowanie naszej wspólnej podróży

Terminy: 30 października, 13 listopada, 27 listopada oraz 11 grudnia, godz. 18-21

Miejsce: Harmonya – Dom Marianny, ul. Braci Niemojowskich 15, Kalisz

Będziemy spotykać się w kameralnej, 6-12-osobowej grupie. Zależy mi na tym, aby stworzyć takie warunki dla wspólnej pracy, w których każdy będzie czuł się komfortowo, mógł być wysłuchany i miał czas, żeby rozwijać się we właściwym sobie tempie.

Warsztaty trwają łącznie 12 godzin. Pomiędzy nimi będę proponowała Wam proste zadania, które pozwolą testować, sprawdzać i wdrażać nowo nabytą wiedzę i umiejętności w Waszej codzienności.

Standardowa cena za 3-godzinne spotkanie to 70 złotych (czyli 280 zł za cały cykl).

Przy zapisie do 22 października obowiązuje zniżka – płacisz 65 zł/spotkanie (czyli 260 zł z cały cykl).

Jeśli do 22 października zdecydujecie się zapisać razem z z partnerem, siostrą czy przyjaciółką i kupicie dwa bilety w pakiecie, każdy/każda z Was zapłaci 60 złotych za spotkanie (czyli 240 zł za cały cykl). To 20 złotych za godzinę. Atrakcyjna cena, prawda? :-)

Możesz zapłacić całość na raz albo podzielić ją na 2 raty (wtedy połowę płacisz w październiku przy zapisie, drugą połowę w listopadzie). Dokonując zapisu, deklarujesz się wziąć udział w całym cyklu warsztatów.

Zapisy: Przez formularz https://forms.gle/YMYncmTNvTsd6J9NA lub przez messengera

Parę słów o mnie – prowadzącej:

Karolina Buszkiewicz – jestem psycholożką, coachem i trenerką rozwoju osobistego. Dużą przyjemność i satysfakcję sprawia mi towarzyszenie innym w odkrywaniu ich wewnętrznych skarbów i procesie budowania samoakceptacji i miłości do siebie. Najczęściej pracuję z kobietami, które zamiast przejmować się tym co myślą o nich inni, chcą w końcu zaakceptować siebie takimi jakie są, pozwolić sobie na bycie niedoskonałymi i poczuć się ze sobą dobrze. Marzę o świecie, w którym kobiety wierzą w siebie, czują się wartościowe i ważne i żyją takim życiem jakim chcą żyć. W wolnym czasie praktykuję jogę, czytam najczęściej po kilka książek równolegle, biorę udział w niezliczonych kursach online albo po prostu leżę na trawie i odpoczywam gapiąc się na chmury. Od ponad roku mieszkam na wsi pod Kaliszem, gdzie przeprowadziłam się po ponad 9 latach spędzonych w Warszawie. Więcej o mnie możesz przeczytać na stronie: https://www.dobrzetu.pl/o-mnie/.

Co mówią o mnie inni?

„Najbardziej lubię ten głód odkrywania, który Karolina ma w sobie… odkrywania świata, siebie i innych. Ta ciekawość, chęć poznania, zrozumienia jest niezwykła. Karolina harmonijnie łączy w sobie delikatność i ciepło z siłą i determinacją do pokonywania przeciwności. Jest osobą, która stanowi dla mnie wzór profesjonalizmu i szacunku dla drugiego człowieka, jaki w swojej pracy może wykazywać psycholog. Bardzo się cieszę, że Karolina zdecydowała się podzielić ze światem swoją wiedzą i doświadczeniami, zrobi dużo dobrego dla innych.” Agata

„Nie znam bardziej pogodnej i tryskającej energią osoby, z którą każde spotkanie jest nowym impulsem i motywacją do działania.” Róża

„Zaangażowanie, profesjonalizm i empatia sprawiają, że praca z Karoliną to wyjątkowe doświadczenie, które pozwala na ciągły rozwój i inspirację. Polecam współpracę z Karoliną jako doświadczonym coachem i trenerem.” Kasia